Ndërlidhjet

Shpërthim në Somali, gjashtë persona të vdekur


Pamje të veturave të djegura pas sulmit në Mogadishu, Somali

Një shpërthim me makinë bombë në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu, ka lënë të vdekur gjashtë persona dhe 20 të tjerë janë lënduar, transmeton Reuters.

Sipas zyrtarëve të policisë, numri i të vdekurve mund të rritet.

Sulmi ka ndodhur në një prej rrugëve më të frekuentuara në qytet.

“Deri më tash e dimë se gjashtë civilë janë vrarë dhe 20 të tjerë janë lënduar. Shumica kanë qenë këmbësorë”, ka thënë Mohamed Hussein, zyrtar nga policia.

“Numri i të vdekurve mund të rritet. Shumica e personave kanë lëndime serioze”, ka thënë ai.

Ende nuk është bërë e ditur se kush është përgjegjës për sulmin.

XS
SM
MD
LG