Ndërlidhjet

Tri viktima nga zjarri në një kamp për të rinj në Ukrainë


Ilustrim

Autoritetet ukrainase kanë thënë se tre fëmijë kanë vdekur, gjatë shpërthimit të zjarrit në një kamp për të rinj, në portin e qytetit të Odesas.

Pas fikjes së zjarrit, ekipet e shpëtimit kanë gjetur mbetjet e dy fëmijëve, më pas ishte gjetur edhe një vajzë 12-vjeçare.

Kryeministri i Ukrainës, Volodymyr Hroysman, ka shprehur ngushëllimet e tij dhe ka thënë se ata që janë përgjegjës do të ndëshkohen.

Përmes disa komenteve, Hroysman ka thënë se “vdekja e fëmijëve është tragjedi e madhe”.

Autoritetet kanë bërë të ditur se 42 fëmijë ishin brenda shtëpisë nga druri që u përfshi nga flakët.

XS
SM
MD
LG