Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Votimet për zgjedhjet lokale në Maqedoni

  • RFE /RL

Votimet për zgjedhjet lokale në Maqedoni
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Në Maqedoni sot po zhvillohen zgjedhjet për pushtetin e ri lokal në 80 komuna dhe Shkupin si njësi e veçantë e pushtetit vendor, i cili në përbërjen e tij ka dhjetë komuna, dy prej të cilave janë me shumicë shqiptare.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG