Ndërlidhjet

Vizita e Zaevit në Kosovë


Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka qëndruar sot në Prishtinë. Ai është takuar me presidentin, Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentarin, Kadri Veseli. Kjo është vizita e parë e një kryeministri të Maqedonisë, që prej se Kosova shpalli pavarësinë më 2008.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG