Ndërlidhjet

Ministat e Jashtëm të Turqisë, Azerbajxhanit dhe Iranit takohen në Baku


Elmar Mammadyarov, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Mohammad Javad Zarif, Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Iran, Mevlüt Çavuşoğlu (right) Minister of Foreign Affairs of the Republic of Turkey. Azerbaijan, Ba

Ministrat e Jashtëm të Azerbajxhanit, Iranit dhe Turqisë janë takuar sot në Baku.

Ministria e Jashtme turke ka thënë se ministri i Azerbajxhanit, Elmar Mammadyarov, Mohammad Javad Zarif nga Irani dhe Mevlut Cavusoglu nga Turqia do të takohen për të shkëmbyer pikëpamjet e tyre “për bashkëpunim rajonal”.

Pjesmarrësit është thënë se kanë diskutuar për çështje të ndryshme në fushtën e ekonomisë, transportit, energjisë dhe doganave.

Të tre ministrat pritet të mbajne një konferencë të përbashkët pas mbajtjes së takimeve.

Ky do të jetë takimi i pestë i këtij lloji nga viti 2011.

XS
SM
MD
LG