Ndërlidhjet

Të paktën tetë persona kanë vdekur nga rrjedhja e gazit në Kinë


Fotografi ilustruese

Autoritetet lokale në jug të Kinës kanë thënë se tetë persona janë vrarë dhe 10 të tjerë janë lënduar nga një rrjedhje e gazit nga tubacioni në një fabrikë çeliku në provincën Guangdong.

Agjencia e lajmeve Xinhua ka raportuar se rrjedhja ka ndodhur sot në qytetin Shaoguan.

Shkaku i rrjedhjes është ende duke u hetuar.

Nuk janë dhënë detaje të tjera deri më tash.

Një operacion i shpëtimit është në detyrë dhe shkaqet janë duke u hetuar nga thënë Xinhua.

XS
SM
MD
LG