Ndërlidhjet

Anija italiane me 900 migrantë arrin në Sicili


Anija italiane me 900 migrantë arrin në Sicili
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:38 0:00

Një anije italiane ka arritur në Sicili më 13 qershor, e cila ka bartur më shumë se 900 migrantë nga Eritrea, Sudani, Mali dhe Guinea. Përplasja diplomatike po vazhdon pas refuzimit të Italisë për të pranuar një tjetër anije me migrantë në portin e saj. Pas refuzimit të palës italiane, anija Aquarius është nisur drejt Spanjës, pasi qeveria e këtij vendi ka lejuar që anija të ankorohet në Valencia.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG