Ndërlidhjet

Trump: Putin "konkurent" dhe jo "armik"


Trump: Putin "konkurent" dhe jo "armik"
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se homologu i tij rus, Vladimir Putin është “konkurent” dhe jo mik apo armik, gjatë një konferencë të mbajtur në samitin e NATO-s, më 12 korrik. Duke foluar pak para mbajtjes së samitit të parë bilateral me Putinin, ai ka thënë se nuk mund të flaës se çfarë do të ndodhë me Krimenë, teksa është pyetur nëse do të pranojë vendimin e Rusisë për aneksimin e atij rajoni.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG