Ndërlidhjet

Merkel: Referendumi për emrin, mundësi historike për Maqedoninë


Merkel: Referendumi për emrin, mundësi historike për Maqedoninë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka ftuar qytetarët e Maqedonisë që më 30 shtator të dalin në referendum dhe të votojnë për të ardhmen euroatlantike të këtij vendi.

XS
SM
MD
LG