Ndërlidhjet

Imami i suspenduar


Imami i suspenduar
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Imami nga Peja, Drilon Gashi, ka thënë se teoria e evolucionit mbi prejardhjen e njeriut është e vërtetuar nga shkencëtarët. Për këtë deklaratë, Bashkësia Islame e ka suspenduar Gashin. Teoria e evolucionit refuzohet edhe nga besimtarët myslimanë, edhe ata të krishterë, të cilët besojnë se Zoti e ka krijuar botën ashtu siç thuhet në Kuran dhe Bibël – duke bërë universin dhe të gjitha gjallesat brenda gjashtë ditësh.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG