Ndërlidhjet

Mashtrim apo shaka? Në internet dalin votat për shitje


Mashtrim apo shaka? Në internet dalin votat për shitje
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:50 0:00

Në rrjete sociale dhe platforma të ndryshme për shitblerje në Kosovë, janë bërë dhjetëra shpallje ku qytetarët kanë ofruar për shtije votën e tyre për zgjedhjet e 6 tetorit. Shumë nga ta thonë se u është keqpërdorur numri i tyre. Prokuroria po heton personat që i kanë publikuar këto shpallje, pasi shitja e votës është vepër penale.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG