Ndërlidhjet

Parada e Krenarisë në Prishtinë


Parada e Krenarisë në Prishtinë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Me moton, “Për kon t’rreh zemra ”, pjesëtarët e komunitetit LGBTI (homoseksual, lesbike, biseksual dhe transgjinor), mbajtën Paradën e Krenarisë në Prishtinë. Kjo është hera e tretë që ky komunitet ka mbajtur një paradë të tillë. Ndryshe, gjatë kësaj jave në Prishtinë po mbahet ‘’Java e Krenarisë’’ e që u kushtohet të drejtave të personave të komunitetit LGBT.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG