Ndërlidhjet

Makina e parë elektrike “Made in Kosova”


Makina e parë elektrike “Made in Kosova”
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Pesë të rinj nga Gjakova të mbështetur nga Fondacioni ‘Bonevet’ dhe disa donatorë të tjerë, arritën pas dy vjetëve pune ta ndërtojnë një makinë elektrike. Ata shpresojnë se projekti i tyre i quajtur "Electric Buggy”, (Makinë Elektrike) do të zgjerohet në të ardhmen me qëllim të mbrojtjes së ambientit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG