Ndërlidhjet

Atmosfera në stadiumin "Fadil Vokrri"


Atmosfera në stadiumin "Fadil Vokrri"
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00

Kombëtarja e Kosovës është mposhtur nga kombëtarja e Anglisë me rezultat 4:0 në stadiumin "Fadil Vokrri" në Prishtinë. Kjo ndeshje u zhvillua në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020, ku Kosova siguroi vendin e tretë me 11 pikë pas humbjes nga Çekia dhe Anglia. Kombëtarja e Anglisë është ekipi më i madh që ka zhvilluar ndeshje në Kosovë që kur Kosova është bërë anëtare e UEFA-s dhe FIFA-s.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG