Ndërlidhjet

Familja nga Durrësi gjen strehim në Deçan


Familja nga Durrësi gjen strehim në Deçan
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Një familje nga fshati Carabreg i Deçanit të Kosovës, ka strehuar një familje nga Durrësi i Shqipërisë, pas tërmetit tragjik që ndodhi në këtë qytet të martën, si pasojë e të cilit humbën jetën dhjetëra dhe u lënduan qindra persona. Gjatë luftës së fundit në Kosovë, familja Qorraj kishte qëndruar për disa muaj te familja Kazanxhi në Durrës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG