Ndërlidhjet

Greva në spitale dhe shkolla


Greva në spitale dhe shkolla
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

Mjekët në Kosovë nuk i kanë trajtuar pacientët dhe mësuesit nuk i kanë mbajtur dy orë mësimi nëpër shkolla. Ata kanë mbajtur një grevë për disa orë pasi Gjykata Kushtetuese pezulloi Ligjin për paga që shumë punëtorë të sektorit publik do t’i merrnin me rritje duke filluar nga fundi i dhjetorit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG