Ndërlidhjet

Mosnjohja e diplomave nga Serbia mban peng të rinjtë shqiptarë


Mosnjohja e diplomave nga Serbia mban peng të rinjtë shqiptarë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:07 0:00

Të rinjtë e Luginës së Preshevës, të cilët studiojnë në Kosovë, kanë vështirësi të gjejnë punë në Serbi, pasi atyre nuk iu njihen diplomat. Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar shumë marrëveshje në nivel teknik, por shumë nga to mbeten të pazbatuara për shkak se mungon vullneti nga të dy palët.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG