Ndërlidhjet

Seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës


Seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

Deputetët që fituan mandate në zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit, kanë mbajtur seancën konstituive. Pasi u betuan në Kushtetutën e Kosovës, deputetët e legjislaturës së shtatë përmbyllën seancën konstituive me zgjedhjen e kryetarit dhe pesë nënkryetarëve.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG