Ndërlidhjet

Protesta e serbëve në Graçanicë


Protesta e serbëve në Graçanicë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Disa qindra qytetarë serbë të Graçanicës, nën organizimin e organizatave të të rinjve dhe me mbështetjen e Kishës Ortodokse Serbe në Kosovë, kanë mbajtur një marsh protestues. Marshi u mbajt me qëllim të mbështetjes së Kishës Ortodokse Serbe në Mal Të Zi. Protestuesit pretendojnë se Kishës ortodokse Serbe i janë shkelur të drejtat në Mal të Zi, me Ligjin për të lirinë fetare që është miratuar në këtë shtet, më 27 dhjetor të vitit të kaluar.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG