Ndërlidhjet

Thaçi: Marrëveshja për hekurudhat, mesazh për paqe


Thaçi: Marrëveshja për hekurudhat, mesazh për paqe
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Pas nënshkrimit të marrëveshjes për hekurudhat në mes të Kosovës dhe Serbisë, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se kjo marrëveshje është një mesazh për paqe dhe zhvillim ekonomik. Në një bisedë për Radio Evropa e Lirë, nga Berlini, presidenti Thaçi tha se marrëveshjet e arritura së fundi mund të kontribuojnë pozitivisht në arritjen e një marrëveshje finale me Serbinë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG