Ndërlidhjet

Prishtinë: Një pacient me COVID-19 në gjendje kritike


Qendra Klinike Universitare e Kosovës

Klinika Infektive e Kosovës, ka njoftuar se një pacient me COVID-19 është në gjendje kritike.

Mjekja, Sadije Namani, ka njoftuar se pacienti është duke u trajtuar me ventilim mekanik.

Nga 57 rastet që janë të shtruar në këtë klinikë, sipas saj, 55 raste janë me COVID-19.

Prej tyre, 45 raste janë në gjendje stabile, ndërsa 9 raste janë në trajtim me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.

Deri më tani në Kosovë janë regjistruar 763 raste me koronavirusin e ri, 21 persona kanë vdekur ndërsa 166 janë shëruar.

XS
SM
MD
LG