Ndërlidhjet

Katër pacientë me COVID-19 në Kosovë, në gjendje më të rënduar


Klinika Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka njoftuar se janë të hospitalizuar 10 pacientë të infektuar me koronavirus.

Gjashtë prej tyre janë në gjendje stabile, kurse katër në gjendje më të rëndë, thuhet në një njoftim për media.

Në klinikë, thuhet në njoftim janë edhe 5 pacientë të tjerë me COVID-19, por që vazhdojnë mjekimin.

Marrë parasysh të dhënat e fundit, në Kosovë deri më tani është raportuar për 978 të prekur, 713 të shëruar dhe 29 të vdekur si pasojë e sëmundjes COVID-19, që shkakton koronavirusi.

XS
SM
MD
LG