Ndërlidhjet

Shkon në mbi 2,000 numri i përgjithshëm i rasteve me Covid-19 në Kosovë


QKUK, foto nga arkivi.

Institutit Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka regjistruar të shtunën 75 raste të reja me koronavirus, duke bërë që numri i përgjithshëm i të infektuarve të arrijë në 2,073.

“Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 36 raste, komuna e Vushtrrisë 9 raste, komuna e Mitrovicës 7 raste, komuna e Prizrenit 5 raste, komuna e Fushë Kosovës 5 raste, komuna Skenderaj 4 raste, komuna Istog 3 raste, komuna Rahovec 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Gjakovë, Lipjan, Mamushë dhe Pejë”, thuhet në njoftim.

Gjatë 24 orëve të fundit, nga sëmundja Covid-19, që e shkakton koronavirusi janë shëruar edhe 38 persona, duke bërë që numri i përgjithshëm i të shëruarve të arrijë në 1,018.

Ndërkaq, 35 pacientë kanë vdekur që prej se rastet e para me koronavirus u regjistruan në Kosovë më 13 mar.

XS
SM
MD
LG