Ndërlidhjet

Shumë shtete përfshihen nga koronavirusi dhe uria


Shumë shtete përfshihen nga koronavirusi dhe uria
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:06:21 0:00

Rikthimi i koronavirusit në disa vende të Evropës ka bërë që shifrat e të infektuarve të rriten. Organizata Botërore e Shëndetësisë bën të ditur se ka mungesë të pajisjeve të oksigjenit. Ndërkohë, në Siri çmimet e ushqimeve janë rritur për 200 për qind. Bashkimi Evropian ka premtuar fonde prej 6.9 miliardë dollarëve për testim, trajtim dhe zhvillim të vaksinës për koronavirusin e ri.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG