Ndërlidhjet

Në SHSKUK po trajtohen 282 pacientë me COVID-19


QKUK

Bazuar në raportin 24 orësh nga klinikat e QKUK-së dhe 7 spitalet e përgjithshme në SHSKUK janë të shtrirë 282 pacientë të konfirmuar pozitiv me COVID-19.

Në QKUK 160 pacientë, kurse 122 në spitalet e përgjithshme.

Prej tyre, 103 në Klinikën Infektive, 39 në Pulmologji dhe 17 në njësinë intensive të Mjekësisë Sportive.

Prej numrit total të pacientëve, 122 pacientë janë me oksigjenoterapi në QKUK, kurse 69 në spitalet e përgjithshme.

Në SHSKUK, 17 pacientë me COVID-19 janë në gjendje kritike, e 4 prej tyre të intubuar.

XS
SM
MD
LG