Ndërlidhjet

Brenda Klinikës Infektive: Lufta mes jetës dhe vdekjes


Brenda Klinikës Infektive: Lufta mes jetës dhe vdekjes
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

Kosova po shënon ditëve të fundit rritjen më të madhe të numrit të të vdekurve dhe të infektuarve nga koronavirusi i ri. Ekipi i Radios Evropa e Lirë ka qëndruar një ditë brenda Klinikës Infektive nga ku çdo mbrëmje raportohet për të vdekur e disa qindra të infektuar me COVID -19. Frymëmarrja e vështirësuar e pacientëve dhe zhurma e pajisjeve që i ndihmojnë ata për të marrë frymë, janë të vetmet gjëra që dëgjohen.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG