Ndërlidhjet

Protesta antiqeveritare në Bjellorusi


Protesta antiqeveritare në Bjellorusi
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00

Një person është vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur gjatë protestave antiqeveritare të dielën në mbrëmje dhe të hënën në mëngjes në Minsk të Bjellorusisë. Protestuesit opozitarë akuzojnë presidentin Alyaksandr Lukashenka për vjedhje të votave.

Një person është vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur gjatë protestave antiqeveritare të dielën në mbrëmje dhe të hënën në mëngjes në Minsk të Bjellorusisë. Protestuesit opozitarë akuzojnë presidentin Alyaksandr Lukashenka për vjedhje të votave.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG