Ndërlidhjet

Rrahjet, kërcënimet për përdhunim dhe kërkimi i të zhdukurve në Bjellorusi


Rrahjet, kërcënimet për përdhunim dhe kërkimi i të zhdukurve në Bjellorusi
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Të paraburgosurit që janë mbajtur pas protestave antiqeveritare në Bjellorusi, i kanë përshkruar, siç thonë ata, rrahjet, poshtërimet dhe se si kanë qenë subjekt i kërcënimeve për përdhunim nga forcat e sigurisë. Protestat shpërthyen më 9 gusht, pasi presidenti Alyaksandr Lukashenka shpalli fitoren në një proces zgjedhor që shihet gjerësisht si i manipuluar.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG