Ndërlidhjet

Familjarët në një tubim në Prishtinë: Të zhdukurit, çështje e përbashkët


Familjarët në një tubim në Prishtinë: Të zhdukurit, çështje e përbashkët
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

Më 30 gusht shënohet Dita Ndërkombëtare për Personat e Zhdukur. Në prag të kësaj dite, në Prishtinë u bënë bashkë shqiptarë dhe serbë që kanë familjarë të zhdukur që nga koha e luftës së viteve 1998-99. Ata besojnë se dialogu në Bruksel është ndër mundësitë e pakta për të mësuar rreth fatit të familjarëve të tyre.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG