Ndërlidhjet

Nëntë të vdekur dhe 115 raste të reja me koronavirus në Kosovë


Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se të shtunën janë regjistruar 9 të vdekur dhe 115 raste të reja me COVID-19 në Kosovë.

Numri total i rasteve pozitive, me këto të fundit, ka arritur në 13.215.

IKSHPK-ja ka njoftuar se janë shëruar 116 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 9.355 raste.

Numri i rasteve aktive është 3.352.

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) ka njoftuar të premten se në institucionet publike shëndetësore në Kosovë, aktualisht janë të shtrirë 475 pacientë, prej tyre 370 janë të prekur me koronavirus.

XS
SM
MD
LG