Ndërlidhjet

Familjet e të pagjeturve, në dhimbje që s’kalon


Familjet e të pagjeturve, në dhimbje që s’kalon
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:05:05 0:00

Më 30 gusht shënohet Dita Ndërkombëtare e Personave të Zhdukur. Kosova vazhdon t’i ketë 1,643 persona, për fatin e të cilëve nuk dihet asgjë që nga vitet 1998-‘99. Familjarët e personave të pagjetur thonë se kanë humbur shpresën se të afërmit e tyre do të gjinden ndonjëherë. Të vetmen shpresë e kanë te bisedimet politike ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Kjo temë tashmë është bërë pjesë e dialogut në Bruksel.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG