Ndërlidhjet

"Drejtësi për viktimat e dhunës dhe vrasjeve"


"Drejtësi për viktimat e dhunës dhe vrasjeve"
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:51 0:00

Një grup i qytetarëve në Prishtinë, kanë protestuar të mërkurën me thirrjet për reagim institucional me kohë ndaj rasteve kur gratë raportojnë dhunë ose keqtrajtim. Organizatorët thanë se përmes protestës kërkojnë drejtësi për gratë që janë viktima të dhunës dhe vrasjeve. Protesta u realizua me bicikleta, për shkak të pandemisë COVID-19.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG