Ndërlidhjet

Procesi zgjedhor në SHBA pasi që presidenti rezulton me koronavirus


Procesi zgjedhor në SHBA pasi që presidenti rezulton me koronavirus
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se ai dhe gruaja e tij, Melania, janë testuar dhe kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, ndërsa kanë filluar një fazë të vetizolimit. Ky lajm ngre shumë pikëpyetje për fushatën e rizgjedhjes së Trumpit pak kohë para zgjedhjeve të 3 nëntorit dhe për faktin se çfarë do të ndodhë nëse sëmuret rëndë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG