Ndërlidhjet

Liqeni i Ujmanit, fushëbeteja e re Kosovë-Serbi


Liqeni i Ujmanit, fushëbeteja e re Kosovë-Serbi
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:07:37 0:00

Pas pak javësh, ekspertë amerikanë nga Departamenti i Energjisë pritet të nisin studimin e fizibilitetit për Liqenin e Ujmanit, pikë kjo e marrëveshjes së Uashingtonit për normalizim ekonomik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Për kosovarët, Serbia nuk ka të drejtë të pretendojë në pronësi në këtë liqe, por Serbia thotë se ka investuar miliona euro që nga përfundimi i luftës në vitin 1999.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG