Ndërlidhjet

Tre të vdekur dhe 34 të infektuar me koronavirus në Kosovë


Qendra Klinike Universitare e Kosovës.

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit me koronavirusin e ri janë infektuar 34 persona.

Kështu ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK), pasi ka testuar 483 mostra.

Në njoftimin e IKSHPK-së thuhet se janë shënuar edhe tre raste të vdekjes.

Betejën me sëmundjen COVID-19, që e shkakton koronavirusi i ri e kanë fituar edhe 122 pacientë ndërsa raste aktive janë 1.203.

Rastet e para me koronavirus në Kosovë janë paraqitur në muajin mars. Që nga ajo kohë janë infektuar gjithsej 15.889 persona, prej të cilëve 635 kanë vdekur ndërsa 14.051 janë shëruar.

XS
SM
MD
LG