Ndërlidhjet

‘Një minutë heshtje’ e Vuçiqit nuk pranohet nga familjet kosovare


‘Një minutë heshtje’ e Vuçiqit nuk pranohet nga familjet kosovare
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se ka mbajtur një minutë heshtje për viktimat shqiptare të vrarë nga forcat serbe në vitin 1999 dhe më pas të varrosura në periferi të Beogradit, në vendin e quajtur Batajnicë. Për disa nga shqiptarët e Kosovës që kanë gjetur trupat e familjarëve të tyre në Batajnicë, ky veprim i Vuçiqit është i turpshëm dhe i pamjaftueshëm.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG