Ndërlidhjet

Pesë viktima dhe 329 raste të reja me koronavirus në Kosovë


Klinika Infektive në Prishtinë

Pesë viktima dhe 329 raste të reja me koronavirus u raportuan të hënën në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) tha se viktimat janë regjistruar në: Prishtinë, Prizren, Gjakovë, Fushë Kosovë dhe Suharekë.

Rastet e reja pozitive, ndërkaq, rezultuan nga testimi i 1,327 mostrave.

Numri më i madh i tyre u regjistrua në Prishtinë: 149.

IKSHPK-ja po ashtu tha se në 24 orët e fundit, 555 pacientë janë shëruar nga koronavirusi.

Kosova, në total, ka konfirmuar 46,909 raste me koronavirus.

Prej tyre, 1,203 pacientë kanë vdekur dhe 34,155 janë shëruar.

Raste aktive aktualisht janë 11,551.

XS
SM
MD
LG