Ndërlidhjet

Në Kosovë, 184 raste të reja me koronavirus dhe tri viktima


Klinika Infektive në Prishtinë

Në Kosovë u raportuan të enjten 184 raste të reja me koronavirus nga testimi i 1,184 mostrave.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike po ashtu njoftoi se në 24-orëshin paraprak, tre pacientë me koronavirus kanë humbur jetën.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Ferizaj, Gjilan dhe Prishtinë, thuhet në njoftim.

Me të fundit numri i përgjithshëm i viktimave nga koronavirusi në Kosovë shkon në 1,335.

Në Kosovë janë konfirmuar gjithsej 51,328 raste pozitive me koronavirus.

Të shëruar janë 41,407 pacientë - prej tyre 420 në 24 orët e fundit.

Raste aktive me koronavirus në Kosovë aktualisht janë 8,586.

XS
SM
MD
LG