Ndërlidhjet

Dita e Bidenit


Dita e Bidenit
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

Në praninë e më shumë se 25,000 forcave të sigurisë, Joe Biden u betua në pozitën e presidentit të ri amerikan. Në ceremoninë e inaugurimit në të cilën refuzoi të ishte i pranishëm Donald Trump, morën pjesë ish-presidentët: Bill Clinton, George W. Bush si dhe Barack Obama. Në fjalën e tij të parë si president, Biden tha se do të punojë për të mirën e të gjithë amerikanëve, pa dallim. Përgatitën: Fatos Bytyci dhe Ibrahim Berisha

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG