Ndërlidhjet

Radio Evropa e Lirë mbush 22 vjet


Logoja e Radios Evropa e Lirë.

Radio Evropa e Lirë, programi në gjuhën shqipe, këtë vit shënon 22-vjetorin e themelimit.

Shërbimi në gjuhën shqipe, programi kushtuar Kosovës, ka nisur punën saktësisht më 8 mars të vitit 1999.

Emisioni i parë është transmetuar në orën 21:00.

Aktualisht Radio Evropa e Lirë ka dy edicione informative të radios në ditë, në orën 12:00 dhe në orën 16:00.

Përveç faqes online, materialet tona publikohen edhe në rrjetet sociale në Facebook, Twitter, Instagram dhe Youtube.

Radio Evropa e Lirë është radio e pavarur amerikane, e financuar nga Kongresi i Shteteve të Bashkuara.

Video nga arkivi.

Radio Evropa e Lirë mbush 20 vjet
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

XS
SM
MD
LG