Ndërlidhjet

Tahiri: Albin Kurti dëshiron sistem totalitar


Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri.

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, tha se kryeministri Albin Kurti po synon ta dërgojë Kosovën në zgjedhje.

Tahiri i bëri komentet në Kuvendin e Kosovës, i cili të premten mbrëma është duke diskutuar për Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme në Republikën e Kosovës.

“Për Ligjin për Zgjedhje do të duhej të bëhen disa muaj debat dhe të bëhej një reformë e thellë zgjedhore. Reforma të tilla udhëhiqen nga opozita e jo nga pushteti. Me veprimin tuaj po e dërgoni vendin drejt një sistemi totalitar”, tha Tahiri.

“Jeni duke e keqpërdorur pushtetin që keni dhe ne do të përdorim çdo gjë që të mos lejojmë që vendi të shkojë drejt një sistemi totalitar”, tha Tahiri.

Për më shumë, lexoni këtu.

XS
SM
MD
LG