Ndërlidhjet

Protestë kundër gjuhës së profesorit Ardian Kastrati


Protestë kundër gjuhës së profesorit Ardian Kastrati
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Me thirrjet “shkarkim” dhe “seksistët” jashtë, disa pjesëtarë të shoqërisë civile u mblodhën të hënën në Prishtinë për të kërkuar largimin e profesorit Ardian Kastrati nga Universiteti i Prishtinës. Kastrati, i cili është edhe deputet i Kuvendit të Kosovës, ka përshkruar në Facebook imazhin e një gruaje të shëndoshë. Shkrimi është interpretuar gjerësisht si ofendim ndaj presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG