Ndërlidhjet

Diskriminimi që vazhdon


Diskriminimi që vazhdon
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

8 prilli shënon Ditën Ndërkombëtare të Romëve. Kjo ditë e gjenë këtë komunitet në Kosovë të diskriminuar në punësim, qasje në arsim, infrastrukturë dhe skema sociale.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG