Ndërlidhjet

Insekti nga Kosova në lajme botërore


Insekti nga Kosova në lajme botërore
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Në kohën kur në mbarë botën është duke u shuar disiplina e kërkimit të specieve të reja, profesori i Departamentit të Biologjisë në Universitetin e Prishtinës, Halil Ibrahimi, gjeti një insekt të veçantë që jeton vetëm në Kosovë dhe i cili u bë i famshëm botërisht pasi u emërua.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG