Ndërlidhjet

"Ballkan Bordello" në Prishtinë


"Ballkan Bordello" në Prishtinë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:31 0:00

Në Teatrin "Oda" në Prishtinë, mbrëmjen e 3 nëntorit, është shfaqur drama premierë, në gjuhën angleze "Ballkan Bordello" e dramaturgut kosovar, Jeton Neziraj. Në këtë dramë janë angazhuar 10 aktorë nga Kosova, Serbia dhe SHBA-ja. Drama trajton situatat në shoqëritë e dala pas luftërave në Ballkan.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG