Ndërlidhjet

Lufta në Ukrainë: Pa filtra


Lufta në Ukrainë: Pa filtra
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:37:17 0:00

Qëkur Rusia nisi pushtimin e Ukrainës më 24 shkurt, gazetarët e RFE/RL-së dhe të Current Time kanë qenë në qendër të aksionit. Nga luftimet në vijën e parë të frontit, vala e refugjatëve, repartet e viktimave, identifikimi i kufomave dhe mbledhja e provave të krimeve të luftës, mbulimet e siguruara dokumentuan kronologjikisht çdo aspekt të luftës. (Përgatitën: Besmir Nenaj dhe Arben Hoti)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG