Ndërlidhjet

Çfarë thuhet në veri për pagesën e rrymës?


Çfarë thuhet në veri për pagesën e rrymës?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

Kosova dhe Serbia dakorduan hapat për zbatimin e marrëveshjes për energji, që i hap rrugë inkasimit të rrymës në veri të Kosovës. Banorët atje thonë se ka ardhur koha që ta paguajnë energjinë e shpenzuar. Ata thonë se duhet gjetur mënyra se si do të bëhet pagesa e faturave, por kërkojnë të mos ketë reduktime.

XS
SM
MD
LG