Ndërlidhjet

Objekti i ri i papërfunduar i hotelit "Iliria" në Deçan


Objekti i ri i papërfunduar i hotelit "Iliria" në Deçan
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:10 0:00

Ky është një objekt i ri që po ndërtohej para më shumë se 30 vjetësh në kuadër të kompleksit hotelier "Iliria" në Deçan. Ky objekt nuk u finalizua për shkak të tensionimit të situatës në vitet e 90-ta. Aktualisht është në kontest pronësor mes Komunës së Deçanit dhe Manastirit të Deçanit. Të drejtën e pronësisë, Gjykata Kushtetuese e Kosovës ia ka njohur manastirit.

XS
SM
MD
LG