Ndërlidhjet

Rusia vret 17 rebelë në Kaukaz


Rusia njoftoi se forcat ajrore të saj kanë vrarë 17 rebelë me goditjen në një bazë që shfrytëzohej nga islamistët në Kaukaz.

Komiteti kombëtar kundër terrorizmit tha se operacioni special ishte planifikuar nga ministria e brendshme dhe ajo e mbrojtjes, si pjesë e hetimeve lidhur me sulmin vetëvrasës në aeroportin Domodedovo në Moskë në janar.

Përdorimi i sulmeve ajrore në Kaukazin verior është taktikë e pazakonshme nga forcat e sigurisë.
XS
SM
MD
LG