Ndërlidhjet

Dështon sulmi ndaj Borusias së DortmunditPolicia gjermane ka ndaluar një 25 vjeçar si të dyshuar për vendosjen e bombave në afërsi të stadiumit Borusia e Dortmundit.

Forcat gjermane të sigurisë gjetën dhe penguan shpërthimin e tre mjeteve eksplozive pranë stadiumit dhe tre bomba u gjetën në shtëpinë e të dyshuarit.

Nuk ka tregues që të flasin për lidhje të të dyshuarit me rrjete terroriste apo organizata islamike.
XS
SM
MD
LG